+38(096)047-37-87  
Меню сайта
Leica mojoMINI  Leica mojoMINI2
teejet   TEEJET Matrix 430
CLAAS GPS COPILOT   Claas GPS Copilot
CLAAS GPS COPILOT TS   Claas Copilot S7

Распылители TeeJetЗапчасти на опрыскиватель 

  Насосы для опрыскивателей
    и перекачки    
Карданные валы 
ангарБескаркасные арочные ангары 
 


 

Главная » Статьи » Мои статьи

Порівняння Outback S Lite з TeeJet Centerline 220

Outback S Lite (claas gps copilot) проти TeeJet Centerline 220

GPS-системи паралельного водіння надають фермерам безліч додаткових можливостей для роботи в полі. Для навігації, краще всього використовувати системи зі світлодіодами, особливо, для таких видів робіт, як обробка грунту або полив.
Розглянемо системи паралельного водіння в класі точності до +/- 15 см. На перший погляд, існує безліч різних систем з однаковими можливостями вартістю, приблизно 1100 Євро. Якщо придивитися уважніше, то можна знайти безліч відмінностей серед таких систем. Представлений документ, є порівняльною характеристикою систем паралельного водіння Outback S Lite (claas gps copilot) і Teejet Centerline 220. Дане порівняння включає огляд цих пристроїв, протиставлення їх переваг і недоліків.

Рис.1: Outback S Lite и Teejet Centerline 220


Встановлення
Насамперед для використання GPS системи паралельного водіння, прилад вмонтовується всередині кабіни трактора або обприскувача. Вибираємо місце установки на лобовому склі. Він кріпиться за допомогою сильної вакуумної присоски і дає можливість операторові прикріпити термінал в будь-якому місці на склі.
Кожен з приладів має виносну компактну антену, з магнітною підставкою, для установки на металеву поверхню. Для пластикових підстав є додаткова металева основа на липучці. Потім необхідно підключити кабель живлення в прикурювач, і можна розпочинати роботу – нічого складного на даному етапі.


Налаштування
Після запуску GPS-навігатора, необхідно зробити декілька установок для налаштування. У Outback і Teejet передбачена безліч різних установок для налаштування пристрою. На лицьовій панелі терміналу Teejet розташовані кнопки для програмування приладу, В Outback створена особлива структура меню для
налаштування параметрів. Така структура дає можливість операторові використовувати важливі функції безпосередньо і легко міняти будь-які параметри в меню.
Така концепція управління параметрами пристрою, дає велику перевагу Outback S Lite, тому що налаштування пристрою є гнучкішим, і всі важливі параметри завжди перед очима. Teejet Centerline 220 обмежений в налаштуваннях своєї функціональності. Наприклад,в ньому не можна змінити мову (лише англійська), чутливість системи світлодіодів або одиниці виміру (метри і фути).


Водіння
Після того, як встановлений вибраний напрям руху, необхідно покладатися на те, що відображується системою водіння. Outback S Lite використовує велику кількість світлодіодів (45 світлодіодів) для впевненого дотримання траєкторії до заданої лінії. Ця концепція була запозичена у попереднього Outback S і нового Outback S2, які досить добре себе зарекомендували. Зрушення даної позиції відображується на головній лінійці, а передбачувана позиція на лінійці у вигляді півкола. Кожен оператор, який не знайомий з GPS може інтуїтивно розуміти принцип роботи навігатора. На відміну від Outback S Lite, Tee-jet використовує комбінації світлодіодів в лінійці для відображення зміщень і показує карту руху для керування у потрібному напрямку. Кількість світлодіодів не достатня для кожного з положень і не дає необхідної чіткості (близько 0,45 метра на один світлодіод).
Крім того, карта, що відображується, досить маленька, для показу місцезнаходження. Можливо це зручна допомога для розвороту трактора (створення нової колії), але дость втомлива для оператора Teejet Centerline 220. Розробники намагалися спростити водіння використанням лінійки світлодіодів і дисплея з картою, але, на привеликий жаль, вийшло навпаки – вони лише ускладнили це завдання.


GPS Приймач
Більшість приладів базується на дуже простому GPS приймачі, але частота оновлення GPS сигналу на Outback S Lite у два рази вища чим частота обновленя GPS сигналу на Teejet Centerline 220 (Outback S Lite-10 раз на секунду, Teejet Centerline 220 – 5 разів на секунду). Головною перевагою S Lite являється мождивість використавувати корегування eDif, на приклад на території де відсутня гарна робота сигналу SBAS (до таких країн відноситься і Україна). Крім того на S Lite можна побачити багато інформації зі статусу GPS в меню діагностики. У порівнянні з Outback S Lite, Teejet Centerline 220 не може використовувати E-Dif або якийсь інший Dif- сигнал. Він навіть не надає ніякої інформації про стан або якості приймання GPS користувачеві, що унеможливлює гарантію втрати правильної траєкторії.


Додваткові функції.
Обоє приладів підтримують функцію "повернутись у вихідну точку" яка допомагає трактористові повернуться на те місце, на якому він припинив роботу щоб продовжити її, наприклад, якщо в обприскувачі закінчився пестицид і в господарстві пестицид з'явиться тільки через кілька днів, ця функція дозволить почати роботу саме з тієї загінки, на якій скінчився пестицид.
Ще Outback S Lite оснащений такою корисною функцією як вимір площі.
Так при роботі з Outback S Lite ви завжди можете довідатися площу поля, якої б складної форми б не була. Найважливішою й незаперечною перевагою S Lite є вбудований NMEA вихід з RS 232. Він розширює можливості використання GPS сигналу.


Переналаштування / Підтримка
Виходячи з того, що згодом буде багато змін і поліпшень самого GPS і програмного забезпечення, дуже важливо мати можливість легко перепрограмувати прилад. Програмне забезпечення Outback S Lite можна перепрошити за допомогою NMEA виходу з RS 232.


Outback S Lite

Переваги:

1. Достатня кількість світлодіодів (45 шт.) для найкращого відображення
правильного напрямку.
2. E-Dif - найкраща та беззаперечна альтернатива SBAS на території України.
4. Регулювання чутливості.
5. Вимір площі в гектарах.
6. Наявність російського меню.
7. Детальне меню діагностики.
8. Перемикання метричних систем.
9. Частота роботи GPS 10 Гц.
10. Наявність функції - повернутися в попередньо задану позицію.
Мінуси:
1. Відсутність дисплея з візуальним переміщення по місцевості.
2. Рідкокристалічний екран погано читаємий при яскравому денному освітленні.

TeeJet Centerline 220:

Переваги:

1. Відображення переміщення по місцевості.
2. Наявність функції - повернутися в попередньо задану позицію.
3. Простота у використанні функції "зрушення лінії", особливо ефективна при
переміщенні по кривих траєкторіях.
Недоліки:
1. Відсутність E-Dif при роботі без використання SBAS (що вже не гарантує коректну роботу приладу в Україні).
2. Лінійка світлодіодів зкладається всього з 11- ти світлодіодів, що знижує чіткість в сприйнятті напрямку, що вказується.
3. Відсутня можливість вибирати мову або метричну систему.
4. Відсутня нумерація рядків на поле, маленький розмір карти.
5. Відсутній регульований вихід NMEA.
6. Частота роботи GPS 5 Гц.

 

Отдел продаж GPS навигаторов: 096-234-75-74

Категория: Мои статьи | Добавил: SVA (27.01.2010)
Просмотров: 1616 | Теги: claas copilot, TeeJet Centerline 220, Outback S Lite

 

leica
claas
teejet
Annovi Reverberimassey ferguson
donaldson
fleetguard
sanok  
Хостинг от uCoz